Міжнародна конференція по сталевому будівництву 2017

В кінці травня 2017 року у Дюссельдорфі світова Асоціація виробників сталі Worldsteel провела конференцію виробників сталевих конструкцій із Західної та Східної Європи. Представники України на ній змогли побачити, як на Заході використовують сталеві конструкції.

“Конструкційна сталь – це матеріал 21-го століття. І ми бачимо дуже великий потенціал для її використання в будівництві”, – говорить Володимир Носов, генеральний директор Українського центру сталевого будівництва.

Будівельники вибирають цей матеріал, тому що це робить будівництво швидким. Конструкція виходить легкою. Її можна транспортувати на далекі відстані. А архітектори та інженери завдяки їй можуть втілити найсміливіші плани, які неможливо реалізувати за допомогою залізобетону. Так що не дивно, що близько 45% усієї сталі в світі використовується в будівництві.

За словами Карла Перрі, директора консалтингової компанії Perry Advisor, на деяких ринках, наприклад, в Сполученому Королівстві частка сталевих конструкцій становить близько 65%.

А ось в Україні ситуація зовсім інша. Металоконструкції у нас використовують дуже рідко, віддаючи перевагу бетонним спорудам. Носов нагадує, що споживання сталі в Європі дуже велике. Одна лише невелика Голландія споживає до 600 тис. Металевих конструкцій на рік.

Через це вітчизняні металурги втрачають значні кошти. Перрі зазначив, що якщо продавати сталь в якості сировини, можна отримати $ 600-700 за тонну: “Але якщо докласти до цього інженерну роботу, над вашим продуктом попрацює архітектор, ви зможете продати той самий шматок сталі за $ 2,5 тис. за тонну.

Виробництво такої продукції вимагає значних зусиль. Тут потрібно вивчати потреби клієнта, а також поєднувати в виробі інженерні, наукові та дизайнерські рішення. Але це дуже добре винагороджується. “Це цілком зрозуміло. Адже якщо ти контролюєш весь процес, якщо ти поставляєш на ринок кінцевий продукт, то у тебе велика маржа”, – переконаний Лоренц Ширмер, глава департаменту e-маркетингу компанії C & P.

Показово і те, що компанія C & P цікавиться українським ринком. І не тільки для збуту своєї продукції, компанія могла б створити виробництво в нашій країні. Але для цього потрібні певні умови.

 Перш за все потрібні площі під будівництво. Потрібен освічений персонал.

“Виробникам потрібно спілкуватися зі споживачами сталі, компаніями, які використовують сталеві конструкції. І їм потрібно розуміти, що потрібно споживачеві”, – упевнений Рогер Шлім, глава підрозділу товстолистової сталі компанії Salzgitter AG.

Чи то рішення, що дозволяють використовувати час,  чи то гроші. А потім, їм потрібно краще рекламувати, просувати свою продукцію зі сталі. “Але я думаю, що це тільки питання часу, коли ми побачимо, що українська економіка відновлюється. А це вже відбувається. Ми побачимо, що все більше споживачів почнуть використовувати сталь на місцевому ринку”, – говорить Терренс Бусуттіл, директор будівельного об’єднання асоціації Worldsteel .